Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Jak předcházet vzniku odpadu v domácnosti

👉 Společně se podíváme na možnosti omezování odpadu v našich domácnostech.
👉 Vysvětlíme si, co je to zero waste (bezodpadový) životní styl a jak se dá aplikovat v našich domácnostech.
👉 Nahlédneme do našich odpadkových košů a stanovíme si konkrétní kroky, které povedou ke snížení množství produkovaného odpadu.
Webinář je zdarma, stačí registrace na:
https://1url.cz/zKrKR
Online na platformě MS Teams.
Maximální počet účastníků je 20 osob.
Seminář je vhodný jak pro úplné začátečníky, kteří o zero waste (bezodpadové) domácnosti neví téměř nic, tak pro mírně pokročilé pro upevnění stávajících návyků a získání inspirace a motivace k dalším krokům směrem k prázdnějšímu koši.
Seminář je interaktivní a vyžaduje aktivní zapojení účastníků, které se neobejde bez mikrofonu a kamery. Potkáme se online přes program MS Teams a pracovat budeme také v aplikaci Google Jamboard.
Pokud jste v Jamboardu nikdy nepracovali, prosím otevřete si ještě před zahájením semináře tento Jamboard: https://jamboard.google.com/…/16LyUV6F3Yc8tUGKzawhOIUF…/ Provede vás základními funkcemi, které budete potřebovat.
O přednášejících:
Malé děti sní o tom stát se popelářem. My sníme o tom žít životem, ve kterém popeláře nebudeme potřebovat. Chceme žít život bez smetí.
Každý den spatří světlo světa nové tuny odpadků. Většina z nich skončí na skládkách, v oceánech nebo jen tak se někde povaluje ve městě, v lese, na polích. Část je spálena a jen malinko se zrecykluje.
V paralelním vesmíru s názvem zero waste se většina odpadu vůbec nevytvoří, část je zrecyklována a malá část se rozloží.
Czech Zero Waste zkoumá, jak se dá bezodpadovým životním stylem žít (nejen) v České republice. Informujeme, inspirujeme a radíme, ale především postupně dokumentujeme, jak se z nás stávají lidé na popelářích nezávislí.
Jsme Helča, Jana a Míša. Cestovatelky, dobrovolnice, objevitelky a snílci. Jsme Czech Zero Waste. @czechzerowaste

https://www.facebook.com/czechzerowaste
Webinář je pod záštitou projektu @EuropeCECI

https://www.facebook.com/europececi
Úterý 27. 04. 2021
17:00 - 18:30
Web události / registrace