Erasmus+: EduBox

NOVÁ PODOBA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ODPOVÍDAJÍCÍ SOUČASNÝM TRENDŮM NA TRHU PRÁCE
  • Efektivní vzdělávání technických oborů

Součástí Talent attraction managementu je i projekt Effective Education system of digital tools for VET in technical sectors. Jeho hlavním výstupem budou vzdělávací moduly, tzv. EduBoxy, které usnadní výuku učitelům odborných předmětů na středních školách. Na tvorbě EduBoxů spolupracujeme s firmami, které znají nejlépe současné potřeby na trhu práce. Budou zpracovávána aktuální témata alternativních pohonů nebo tepelného čerpadla.

Cílem projektu je tvorba inovativního vzdělávacího obsahu, který bude jednoduše dostupný a upgradovatelný podle nejnovějších trendů v českém i mezinárodním kontextu. Všechny vzdělávací moduly budou uloženy ve virtuální knihovně – aplikaci s možností stažení do počítačů i mobilních zařízení. Celá příprava pro učitele odborných předmětů bude zefektivněna a pedagogové nabudou také digitální a soft-skill kompetence, které budou aplikovat i na samotnou výuku se studenty.

Hlavním partnerem projektu je Střední průmyslová škola a obchodní akademie v Bruntále, která má s přípravou EduBoxů bohaté zkušenosti. V rámci jiného projektu byla zpracována témata z oblasti automatizace, smart home, spalovacích motorů nebo 3D tisku.

Dalšími partnery projektu jsou Šolski center Nová Gorica ve Slovinsku a Stredná priemyslná škola Myjava na Slovensku. Celý projekt trvá od 1. ledna 2022 do 31. srpna 2024 a je financován ze zdrojů Evropské unie, respektive grantu Erasmus+.

Tereza Novotná

( Po–Pá: 9:00–15:00 )