TechArt Voucher

Řešíte ve firmě design nového produktu nebo jen chcete vylepšit ten stávající? Pomůžeme vám najít experta a na design můžete uplatnit voucher.

 • Až 500 000 Kč na vývoj produktu
 • Pomoc experta na produktový design
 • Odborná zpětná vazba

Co služba řeší

Financování designu produktu

Vyvinout zcela nový produkt, nebo zásadním způsobem re-designovat ten stávající je v určitých fázích podnikání klíčové, přesto to nemusí být dostupné. S financováním vám pomůžeme a uhradíme vám 75 % nákladů (max. 500 000 Kč).

Pomoc experta

Na design nového produktu nebo re-design toho stávajícího stávajícího nebudete sami. Naši experti na design vám pomůžou dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Pro koho je služba vhodná

 • firma s platícími zákazníky,
 • ověřený business model,
 • velikost 10–⁠250 zaměstnanců,
 • sídlo nebo provozovna v MSK,
 • nevyčerpaná podpora de-minimis.
Podrobné podmínky

Jak to probíhá

1.

Volba vhodného experta.

2.

Podání žádosti o voucher.

3.

Obhájení projektu před odbornou komisí.

4.

Realizace projektu dle podmínek TechArt Voucheru.

Časté dotazy

Plné znění podmínek najdete na stránce Moravskoslezského kraje, který program vyhlašuje.

Dle našich zkušeností zvládne podat žádost opravdu každý. Dostupný je také video tutoriál, který vás podáním žádosti provede.

TechArt Voucher (TAV) je součástí dotačního programu Podpora podnikání v MSK, v rámci kterého Krajský úřad Moravskoslezského kraje alokuje finanční prostředky na dotační tituly zahrnuté v tomto programu. Přesto se nejedná o dotaci v pravém slova smyslu.

Cílem tohoto programu není financovat projekty hezky vypadající na papíře. Jde o to najít zajímavé, životaschopné projekty a firmy, které jsou podpořeny, jen když prokáží své kvality před nezávislou odbornou porotou. Díky získaným financím pak mohou vstoupit na trh nebo se rychleji rozrůst a poskytnout nová pracovní místa, a tak se podílet na celkovém rozvoji Moravskoslezského kraje. V tomto smyslu je program pro firmy mnohem více soutěží a pro Kraj zase investicí do vlastního rozvoje.

Žadatel si volí experta z naší databáze. V případě nejistoty konzultuje výběr s kontaktní osobou za MSIC. V případě experta mimo databázi je nutné experta do databáze doplnit. Následuje kontaktování, konzultace a vytvoření smluvního vztahu s kreativním expertem. Vzory smluv si můžete stáhnout zde (plátce DPH), a zde (neplátce DPH).

Pokud máte vlastního designéra, musí být zaregistrován do databáze expertů MSIC. Pro uvedení kandidáta do databáze Expertů TechArt si stáhněte formulář Kritéria pro kreativního experta. Vyplněný formulář nám zašlete na e-mail: martin.jurek@ms-ic.cz

Firma ve spolupráci s expertem – designérem zažádá o dotaci, která činí až 75 % nákladů (max. 500 000 Kč) na tvorbu funkčního 3D designového modelu v konstrukčním SW, a/nebo realizaci prototypu. Žádost se vyplňuje přes e-podatelnu MSK a probíhá dvakrát ročně. Zanechte nám na sebe kontakt, s termínem se vám připomeneme. S vyplněním žádosti vám pomůže náš video návod.

Přihlášené projekty procházejí hodnocením, které je realizováno odbornou komisí. Žadatelé svůj projekt obhajují fyzickou prezentací v prostorách MSIC, je-li to zapotřebí. Vybrané projekty jsou poté doporučeny k dotaci. Následuje podpis smlouvy s MS krajem a realizace přihlášeného projektu dle podmínek TechArt Voucheru.

Máte o voucher zájem? Napište nám!

Výzva je otevřena dvakrát ročně. Napište nám a rádi se vám s nejbližším termínem připomeneme.

  Partnerem služby je

  Potřebujete pomoci se zorientovat?
  Pomohu vám

  Tereza Skoumalová

  ( Po-Pá: 9:00 - 15:00 )