Voucher pro začínající firmy

Založili jste nedávno firmu a potřebujete finance na svůj rozvoj? Máme pro vás finanční pomoc i neocenitelnou zpětnou vazbu.

 • Až 150 000 Kč na rozvoj podnikání
 • Odborná zpětná vazba
 • Pro mladé firmy do 2 let

Co služba řeší

Financování rozvoje firmy

V začátcích podnikání je každá koruna dobrá, často se prostředků nedostává na nezbytné nebo strategické výdaje. S jejich financováním vám náš Voucher pomůže.

Zpětná vazba

Váš projekt během hodnocení získá od odborné komise důležitou zpětnou vazbu; samotný proces podání žádosti vám pomůže si ujasnit váš business model.

Pro koho je služba vhodná

 • stáří IČ max. 2 roky,
 • sídlo nebo provozovna v MSK,
 • nevyčerpaná podpora de-minimis.
Podrobné podmínky

Jak to probíhá

1.

KONZULTACE

Náš odborný konzultant vám poskytne kvalifikovanou zpětnou vazbu vašeho podnikatelského záměru. Pomůže vám zvýšit šanci na úspěch žádosti, případně najít vhodnější pomoc.

2.

BUSINESS CANVAS

Vyplňování Business Canvasu vám ujasní veškeré detaily vašeho podnikatelského záměru. Na jeho základě bude odborná komise v první fázi hodnotit váš podnikatelský záměr. S vyplněním můžeme pomoci.

3.

PŘIHLÁŠENÍ DO PROGRAMU

Přihlášení do dotačního programu probíhá přes stránky KÚ MSK, kde je také kontrolována formální správnost přihlášek. Během přihlašování vám pomůže náš video návod, případně konzultace.

4.

HODNOCENÍ

V 1. kole hodnotí B-canvasy komise, která vybírá ty nejlepší projekty. V 2. kole je prostor pro doplňující otázky a informace. Doporučujeme si připravit dvouminutové shrnutí (tzv. elevator pitch) a prezentaci.

5.

REALIZACE

V daném časovém rozmezí (cca. 1 rok) realizujete váš podnikatelský záměr. Je možné domluvit se na využití služeb našich expertů z různých oborů a posunout váš podnikatelský záměr o velký kus dopředu.

Časté dotazy

Voucher pro Začínající Firmy lze využít např. na výrobu funkčního vzorku/prototypu, nákup služeb (např. marketing, daňové a účetní poradenství, expertní analýza, apod.), nákup vybavení, specializované vzdělávání, apod.

Plné znění podmínek najdete na stránce Moravskoslezského kraje, který program vyhlašuje.

Dle našich zkušeností zvládne podat žádost opravdu každý. Dostupný je také video tutoriál, který vás podáním žádosti provede.

Voucher pro začínající firmy (VZF) je součástí dotačního programu Podpora podnikání v MSK, v rámci kterého Krajský úřad Moravskoslezského kraje alokuje finanční prostředky na dotační tituly zahrnuté v tomto programu. Přesto se nejedná o dotaci v pravém slova smyslu.

Cílem tohoto programu není financovat projekty hezky vypadající na papíře. Jde o to najít zajímavé, životaschopné projekty a firmy, které získají podporu jen když prokáží své kvality před nezávislou odbornou porotou. Díky obdrženým financím pak mohou vstoupit na trh nebo se rychleji rozrůst a poskytnout nová pracovní místa, a tak se podílet na celkovém rozvoji Moravskoslezského kraje. V tomto smyslu je program pro firmy mnohem více soutěží a pro Kraj zase investicí do vlastního rozvoje.

Máte zájem? Napište nám!

Program VZF je otevřen dvakrát ročně. Napište nám a rádi se vám s nejbližším termínem připomeneme.

  Partnerem služby je

  Potřebujete pomoci se zorientovat?
  Pomohu vám

  Tereza Skoumalová

  ( Po-Pá: 9:00 - 15:00 )