19 října, 2023

Konference Business2Science

Unikátní konference, která propojuje světy podnikání a výzkumu
Navigovat

areál T-Park, konferenční sál, budova Viva

business
výzkum
ekosystém
inovace

Unikátní konference, která propojuje světy podnikání a výzkumu.

V září 2021 jsme zorganizovali první ročník konference Business2Science (B2S), jejíž cílem bylo přispět k efektivní spolupráci mezi světy podnikání a výzkumu. Ústřední myšlenkou, která se nesla celou konferencí, bylo téma Od konference k platformě.

Konferencí v září to ale neskončilo. Ba naopak, teprve začalo. Rozjeli jsme platformu B2S, v rámci které probíhají další navazující aktivity se stejným cílem.

Jako vyvrcholení všech souvisejících letošních aktivit proběhl v listopadu 2022 druhý ročník této úspěšné konference, tentokrát na téma Podoby excelence na různých úrovních TRL (Technology Readiness Level), opět se zaměřením na efektivní spolupráci obou sfér.

Častou překážkou B2S spolupráce je rozdělování výzkumu na základní a aplikovaný. Stále více výzkumníků i expertů z firemní praxe zdůrazňuje, že uvedené rozdělení je umělé a mnohdy brání efektivní komunikaci a spolupráci.

Cílem loňského ročníku bylo ukázat mnohost podob výzkumné excelence, zejména v různých fázích cesty od bádání po uvedení nového produktu nebo technologie na trh. Větší porozumění různorodému vnímání excelence v různých fázích inovačního cyklu přispěje k usnadnění přenosu jak nových myšlenek, tak k spoluvytváření nové přidané hodnoty.

Těšíme se, co přinese třetí ročník konference připravovaný v termínu 19. 10. 2023.

Harmonogram

Program

Program linkedin

19. 10. 2023

Brzy bude doplněno.

23 října, 2023

Dny AI v Ostravě

Ostravský týden Dnů AI se blíží

Umělá inteligence mění svět kolem nás. Chcete poznat její možnosti i rizika? Navštivte od 23. října Dny AI v Ostravě. Týdenní festival nabídne filmové promítání, workshopy, konference i přednášky.

3 října, 2023

SMEdigi cyklus webinářů

Cyklus webinářů

Cyklus krátkých webinářů zaměřených na digitalizaci firemního prostředí. Cílem webinářů je uvědomit si důvod a potřebu digitalizace firemního prostředí v konkrétních oblastech.