9 října, 2024

Talent City 2024

pro učitele
pro ředitele škol
pro nadšence do podpory talentů a nadání u žáků a studentů
Navigovat

Ostrava

vzdělání
kreativita
podnikavost

V říjnu se opět zapojíme do konference Talent City, která cílí na podporu talentu a nadání v oblasti vzdělávání, kreativity a podnikavosti. Čekají vás dva dny plné interaktivních workshopů, prezentací, debat, a hlavně inspirace pro práci s nadanými dětmi, žáky a studenty.

Spolu se potkáme v Impact Hub Ostrava na přehlídce nejnovějších technologií ve vzdělávání EdTech a tematickém bloku Talent a podnikavost. Obě akce bude moderátorským slovem provázet Pavlína Louženská. Vstup je zdarma, stačí se registrovat.

Bližší informace k událostem:

EdTech – technologie ve vzdělávání 

🗓️ 9. října od 9:00 do 15:00, Impact Hub Ostrava

Zveme vás na přehlídku nejnovějších technologií ve vzdělávání. Odborníci a inovátoři z České republiky i ze zahraničí představí využití trendů, jako je AI, gamifikace nebo virtuální realita, ve výuce. Seznámíte se také s EduBoxem – nástrojem pro teoretickou i praktickou výuku odborných předmětů s množstvím vizualizovaných technologií.

Registrace

Talent a podnikavost

🗓️ 10. října od 9:00 do 14:00, Impact Hub Ostrava

Ve čtvrtek načerpáme inspiraci na tematickém bloku Talent a podnikavost. V rámci programu proběhne prezentace případových studií a programů ve výuce na ZŠ. Uslyšíte pozitivní dopady role školy v oblasti podnikavosti a bez oborových hranic se podíváme i na pozitivní příklady ze SŠ. Blok uzavřeme univerzitní inspirací v oblasti rozvoje talentu k podnikání.

Nezávazná registrace

Obě tyto akce jsou určeny pro odbornou veřejnost, učitele a ředitele škol, nadšence podpory talentů a nadání u žáků a studentů.

V rámci konference budou obsaženy také panelové diskuse, zajímavé projekty a startupy.

Organizace

Akci pořádá město Ostrava

Akci pořádá město Ostrava

Do programu jsou zapojeny ostravské organizace včetně MSIC

Konferenci určenou pro odbornou veřejnost, rodiče nadaných dětí a podporovatele talentů a nadání u dětí a mladistvých pořádá město Ostrava pod záštitou první dámy České republiky Evy Pavlové. Na programu se podílí Moravskoslezské inovační centrum. Zapojení téměř dvou desítek ostravských organizací a spolků je důkazem toho, že Ostrava má v oblasti vzdělávání co nabídnout. Tím to však nekončí! Těšit se můžete také na pestrou inspiraci z Prahy, Brna, Zlína nebo Hradce Králové. Kompletní program najdete na stránkách talentova.cz.

Více informací o akci vám poskytne

Alena Danielová

27 srpna, 2024

Pitch&Meet: potřeba, nabídka, networking

Termíny

Business Grill se mění na Pitch&Meet. Oblíbená networkingová akce získala nejen nový název, ale i formát. Vedle krátkých úderných prezentací se můžete těšit na rozmanitější skladbu řečníků, efektivnější síťování a cílený matchmaking.

5 září, 2024

Energy Scouts CZ – úspory energií a dalších zdrojů

Energy Scouts CZ

Zajímá vás, jak efektivně řídit energetické toky? Pak využijte jedinečnou příležitost a přihlaste se do kurzu v rámci projektu Energy Scouts CZ! Naučíte se odhalit skryté či nevyužité potenciály úspor energie a zdrojů ve své firmě a navrhovat úsporná opatření.