Voucher pro rozvoj podnikání

Uvažujete o zahájení podnikání a potřebujete ověřit podnikatelský záměr nebo poradit od expertů? Nebo chcete rozvíjet již zahájené podnikání? Máme pro vás finanční pomoc.

 • 50 000 Kč na ověření podnikatelského záměru
 • až 500 000 Kč na rozvoj podnikání

Co služba řeší

Financování rozvoje firmy

Rozvoj podnikání je často spojen s nemalými náklady. Pro malé a střední podniky je proto připraveno až 500 000 Kč na pořízení strojů a zařízení, softwaru, výstavbu nových staveb nebo stavební úpravy.

Poradenství a vzdělávání

Pro fyzické osoby nepodnikající, které uvažují o zahájení podnikání, jsou připraveny prostředky na využití expertů k ověření podnikatelského záměru, správného nastavení business plánu, digitálních nástrojů pro podnikání či personální a finanční řízení.

Pro koho je služba vhodná

 • 50 000 Kč na ověření podnikatelského záměru pro fyzické osoby nepodnikající
 • Až 500 000 Kč pro malé a střední podniky (právnické osoby a fyzické osoby podnikající)
 • Sídlo, pobočka nebo provozovna v MSK (v případě FO nepodnikajících trvalý pobyt, v případě OSVČ místo podnikání)
 • Nevyčerpaná podpora de-minimis.

 

 

Máte zájem o Voucher pro rozvoj podnikání a chcete se o něm dozvědět více? Vše, co potřebujete vědět, najdete na samostatném webu Podnikatelské vouchery MSK.

Přímá cesta na web

Časté dotazy

Podrobné informace o tom, jak získat podnikatelský voucher a na co jej lze využít, zjistíte na www.podnikatelskevouchery.cz. Na těchto webových stránkách si můžete prohlédnout také databázi prověřených specialistů a návod, jak se mezi ně zařadit. V neposlední řadě zde najdete inspirativní příběhy úspěšných žadatelů a aktuality v oblasti podpory podnikání.

Záleží na tom, zda jste fyzickou osobo nepodnikající, která uvažuje o zahájení podnikatelské činnosti, nebo malý a střední podnik, který chce rozvíjet své podnikání.

Fyzické osoby nepodnikající mohou čerpat finance na nákup služeb v oblasti poradenství a vzdělávání. Díky expertům můžete prozkoumat, zda máte předpoklady pro podnikání, zjistit svůj osobnostní profil a nastavit správně business plán, digitální nástroje pro podnikání i personální či finanční řízení.

Pro malé a střední podniky jsou připraveny finance na aktivity související s rozvojem podnikání. Konkrétně je tak například možné pořízení hmotného majetku (např. stroje a zařízení, hardware apod.), nehmotného majetku (např. software), staveb formou výstavby a stavební úpravy nebo pojištění majetku, na který se vztahuje podmínka udržitelnosti.

Podpora je poskytovány ve výši 80 % ze způsobilých výdajů, příjemci tak musí uhradit 20 % způsobilých výdajů ze svých prostředků.

Fyzické osoby nepodnikající mohou žádat pouze o jeden voucher. Malé a střední podniky mohou získat také pouze jeden Voucher pro rozvoj podnikání, zároveň si ale mohou požádat o Inovační voucher.

Spuštění výzvy se předpokládá v druhé polovině roku 2023. Pokud vyplníte tento dotazník, určitě Vám dáme včas vědět.

Pro nákup služeb je nutné využít síť akreditovaných expertů. Pokud však budete mít nalezeného experta, který splňuje podmínky pro akreditaci, může si o akreditaci požádat a po úspěšném zapsání do seznamu budete moci jeho služeb využít.

Máte zájem? Napište nám!

  Partnerem služby je

  Více informací vám poskytne

  Lukáš Stavěl

  ( Po-Pá: 9:00 - 15:00 )