Během 2 let mezi globálními hráči

Dozvíte se v článku:
  • Role experta v rozvoji firmy
  • Přínos služby Expand

Startup SprayVision má jako jediná firma na světě patentovanou metodu digitalizace lakovacího procesu. Za 2 roky navázala spolupráci třeba s automobilkami Porsche nebo Hyundai a dostala se na mezinárodní trh. Díky čemu prorazila? Klíčové pro rozvoj firmy bylo propojení s naším expertem.

V začátku je každá expertní rada velmi dobrá. Co se týče spolupráce s MSIC, tak ta probíhala naprosto skvěle a myslím, že ještě nad rámec standardu trhu,“ hodnotí výsledek Jahn. Jeho firma prošla programem Expand, který vám zprostředkuje experta dohromady až na 120 hodin. Vyřešíte konkrétní problém a rozvinete své podnikání.

Každý se může relativně levně dostat k široké síti odborníků a know-how ze všech možných oblastí. SprayVision si tak vybrali přesně podle svých potřeb. „Díky programu Expand našel MSIC experta Jardu Gergiče, který nám pomohl s architekturou softwaru, ale také s nastavením obchodního modelu pro firmy,“ říká Jahn.

Rozvoj
Rozvoj firmy SprayVision se povedl. Software vznikl ve spolupráci s expertem ze sítě MSIC.

Rychlejší tah na branku

Na softwaru přitom jejich produkt stojí. S pomocí analýzy nástřiku barvy, třeba na dveřích auta, zkoumají plošné rozložení lakování. Během dynamického spraytestu robot přejede přes fólii a následně zjistí, jak je barva rozložená a jakou má kde tloušťku. Poté vyhodnotí parametry optimalizace celého procesu tak, aby byl kvalitnější a úspornější. 30 sekund skenování automobilkám dokáže ušetřit peníze a zkrátit přípravu nového produktu ze dnů na hodiny.

SprayVision se na mě obrátili ohledně toho, jak produkt nastavit u zákazníků. Zpočátku to vypadalo, že budou u každého klienta produkt instalovat. Ale nakonec jsme vybrali rychlejší model cloudové služby a nastavili roční poplatek za užívání software,“ vysvětluje expert programu Expand Jaroslav Gergič.

SprayVision vznikl v roce 2017 a od té doby má zákazníky po celém světě. V roce 2022 jsme jej spolu s dalšími firmami vybrali mezi top 10 startupů Moravskoslezského kraje.

Ostravský
Ostravský startup SprayVision vyvinul software na digitalizaci lakovacího procesu i díky službám MSIC.

Posuňte dál i svou firmu

Řešíte organizaci vnitřního řízení, rozvoj firmy a prodeje, financování nebo spolupráci se strategickým partnerem? Na to vše je tady program Expand. Spojte se s námi a posuňte své podnikání ještě dnes!

Nebo si poslechněte Petra Jahna v 9. díle podcastu VYFÁRÁNO a dozvíte se třeba to, jaké překážky startupy řeší nebo jak si najít dobrého investora.

To
To je rozdíl mezi lakovacím procesem před inovativním přístupem startupu SprayVision a po něm.
506
Klientů MSIC
1154
Podpořených změnových projektů
849
Pracovníků firem zasídlených v areálu T-Parku
125
Spolupracujících expertů