Expand

Stojíte před náročnou podnikatelskou výzvou? Vaše firma stagnuje, ale vy máte ambici růst? Nejste spokojeni se svou obchodně-marketingovou strategií, finančním řízením nebo třeba s organizačními procesy? Zapojte se do programu Expand, naši experti vám pomohou s jakoukoli překážkou.

  • Individuální konzultace,
  • experti, kteří váš problém již úspěšně řešili,
  • nízká administrativní zátěž,
  • část nákladů hradí MSIC.

S čím vám služba pomůže

Podpora při strategickém nastavení růstu firmy

Zaměřujeme se na praktická témata, které se týkají vlastnictví, nástupnictví, strategického řízení, budování profesionálního managementu firmy a řízení jejího růstu.

Posílení konkurenceschopnosti firmy

Expert vám poradí, jak odstranit překážky v oblasti firemních procesů, strategického HR, logistiky, investic nebo výroby tak, abyste podpořili růst vnitřní efektivity firmy.

Expanze na zahraniční trhy/rozvoj obchodně-marketingové strategie

Program je pro vás vhodný i v případě, že plánujete opětovně nastavit obchodně-marketingovou strategii firmy, uvést výrobek na trh, expandovat na nové trhy, budovat obchodní tým nebo optimalizovat obchodní procesy a KPIs.

Finanční řízení a přístup k financování firmy

Potřebujete identifikovat finanční rizika, nastavit finanční řízení a controlling nebo snížit náklady na financování a vše provázat s dlouhodobou strategií firmy? V Expandu vás propojíme s odborníky, kteří přesně vědí, jak na to.

V rámci Expandu projdete několika fázemi:

1.

Analýza firmy, potenciálu a strategických oblastí rozvoje.

2.

Definice zadání strategického změnového projektu.

3.

Schválení projektu v MSIC a návrh několika akreditovaných expertů.

4.

Realizace projektu pod vedením experta.

5.

Vyhodnocení výsledků realizovaného projektu.

Služba je vhodná pro:

  • zavedené technologické firmy,
  • s růstovými ambicemi,
  • ověřeným business modelem,
  • 10–250 zaměstnanci,
  • sídlem nebo provozovnou v MSK,
  • nevyčerpanou podporou de-minimis.

Časté dotazy

Všichni dosavadní účastníci programu si pochvalují minimum administrativní zátěže. Žádost, vstupní dotazník a výstupný report jsou totiž nastaveny maximálně účelně v rozmezí 1 A4.

V naší síti najdete 80 expertů z řad majitelů firem, seniorních manažerů a zkušených konzultantů, kteří získali akreditaci na základě své odbornosti a kvality. Dále spolupracujeme s více než 100 experty z celé České republiky v rámci profesní sítě inovačních center Ynovate, jíž jsme součástí. Ti všichni jsou připraveni podat vám pomocnou ruku v řadě důležitých témat a oblastí. Návrh expertů volíme s ohledem na konkrétní potřeby vaší firmy, do finálního výběru následně zapojíme i vás.

 

Na základě analýzy firmy a jejích potřeb nejprve určíme, jaká služba v rámci programu pro vás bude nejvhodnější. Od toho se bude odvíjet počet hodin, které s vámi expert stráví. Z vaší strany je třeba počítat s adekvátní součinností a realizací expertem navržených kroků. Doba realizace projektu je proto závislá na jejich časové náročnosti. Standardně se pohybuje v rozmezí měsíce až jednoho roku.

quote

Co o službě napsali klienti

Máte o program zájem? Napište nám!

Vašemu dotazu se bude věnovat Daniel Zaleski.