Minikonference udržitelnosti: Jak na chytré podnikání s respektem k přírodě

Dozvíte se v článku:
  • jaký program Minikonference udržitelnosti nabídne,
  • na které hosty se můžete těšit,
  • co vám účast na akci přinese.

Ostrava, 4. října 2023 – Udržitelnost není strašák, ale příležitost. Když víte, jak na ni, poskytne vám nejen dobrý pocit, ale hlavně konkurenční výhodu. Pokud vás zajímá, jak tento trend aplikovat v malé nebo střední firmě, nenechte si ujít Minikonferenci udržitelnosti. Ve čtvrtek 26. října ji pro vás v prostorách kavárny U6 zdarma pořádá Moravskoslezské inovační centrum (MSIC) v rámci projektu LIFE COALA.

Minikonference láká na pestrý program. „Účastníci si z akce odnesou řadu praktických informací. Seznámí se s nástroji, které jim pomohou efektivně začlenit udržitelnost do svého podnikání, a tím zvýšit konkurenční výhodu firmy. Získají řadu užitečných doporučení a uslyší inspirativní příklady úspěšných změn z praxe,“ popsala organizátorka Izabela Lupieńská z MSIC.

Hlavní téma, čímž je propojení businessu s udržitelností, otevře v úvodu konference expert na cirkulární ekonomiku Vojtěch Vosecký. U mikrofonu ho poté vystřídá David Novák z designérského a inovačního studia Pábení, který zájemce provede interaktivní diskuzí nazvanou „Kompas udržitelného podnikání“.

Součástí akce bude také představení projektu LIFE COALA a služby ENVI Skenů. Žádnou suchou teorii ale nečekejte, dozvíte se konkrétní tipy a příklady dobré praxe. Ani otázka peněz nezůstane nezodpovězená. Možnosti financování změnových projektů ve firmách přiblíží Lukáš Flídr za ČSOB Advisory.

Před závěrečným networkingem pod vedením Michaela Rozsypala dostanou slovo hosté – Hana Fořtová z NIL Textile, Edita Šilhánová z COM.SE Consulting a Lukáš Kalvoda za MSIC. Prostřednictvím panelové diskuze vysvětlí, proč není nefinanční reporting ESG pro malé a střední firmy překážkou, ale naopak výhodou.

Minikonferenci udržitelnosti můžete navštívit v Malém světě techniky v kavárně U6 v areálu Dolních Vítkovic. Vstup je volný, stačí se zaregistrovat ZDE. Bližší informace najdete na stránkách Moravskoslezského inovačního centra.

Kontakt pro média:

Petra Vrbová

Content Creator

Mob.: + 420 601 075 240

E-mail: petra.vrbova@ms-ic.cz

MSIC online:

Facebook: https://www.facebook.com/MSIC.cz

LinkedIn:https://www.linkedin.com/company/msic-ova

Web:www.ms-ic.cz                                                                                                                                                                                                                                                           

506
Klientů MSIC
1154
Podpořených změnových projektů
849
Pracovníků firem zasídlených v areálu T-Parku
125
Spolupracujících expertů