ENVI Projekt

Jedná se o službu navazující na ENVI Sken. Společně s expertem vám pomůžeme zpracovat změnový projekt na konkrétní oblast, která má největší potenciál pro změnu s minimální investicí a rychlou návratností. Může se jednat o úsporu vody při výrobě, energomanagement nebo třeba ESG strategii pro vaši firmu. Chcete být o krok napřed? Využijte ENVI Sken a získejte konkurenční výhodu.

 • snížení nákladů ve firmě
 • až 40 hodin s vybraným expertem
 • 75 % nákladů hradí MSIC

Co služba řeší

Zpracování změnového projektu

Vybraný expert navrhne konkrétní řešení ve vybrané oblasti. Pomůže vám definovat, do čeho investovat, aby změna měla pozitivní dopad.

Zvýšení konkurenceschopnosti

Jak získat náskok před konkurencí? Řešením může být změnový projekt. Díky němu ušetříte v celé řadě oblastí. Pomůže vám s efektivním využitím zbytkového materiálu i šetrnějším nakládáním s vodou nebo energií.

Připravenost na nefinanční reporting

Zkratka ESG („Environmental, Social and Governance“) odkazuje na zodpovědné chování firem ve vztahu k životnímu prostředí, společnosti i řízení rizik. V rámci ENVI Projektu vám pomůžeme s komplexním nastavením ESG.

Ekologická odpovědnost

Expert s vámi navrhne změnový projekt, který bude mít pozitivní dopad nejen na vaše finance, ale také na životní prostředí. Tím uspoří jak finanční, tak přírodní zdroje.

Jak to probíhá

1.

Prošli jste ENVI Skenem a získali výstupní zprávu. Na závěrečném vyhodnocení služby s vámi vybereme oblast, které se chcete v projektové fázi věnovat.

2.

Doporučíme vám experta, který s vámi bude v rámci navazující služby řešit konkrétní změnový projekt, a to po dobu až 40 hodin.

3.

Po ukončení projektové fáze jsme schopni poradit vám také s implementací či financováním realizace zpracovaného projektu.

Komu je služba určená

 • firmy, které prošly ENVI Skenem
 • malé a střední firmy z Moravskoslezského kraje
 • výrobní firmy, pro které je klíčová adaptace na změnu klimatu
 • firmy, které se připravují na nefinanční reporting ESG nebo jej po nich již vyžaduje jejich zahraniční matka či hlavní odběratel
 • firmy, po kterých je požadován výpočet uhlíkové stopy

Časté dotazy

To bohužel není možné, nejprve je třeba provést analýzu v rámci ENVI Skenu a následně pokračovat s navazující službou ENVI Projekt.

 

Expert vám věnuje až 40 hodin. Ze strany firmy je potřeba počítat s adekvátní součinností. Konkrétní časová dotace je závislá od velikosti provozu a definovaných změnových návrhů.

Práce experta stojí 60 000 Kč + DPH. Moravskoslezské inovační centrum hradí 75 % nákladů, účast firmy je zbylých 25 % + DPH, které je možné si později odečíst.

Můžete využívat náš „material market“ Rondl, což je e-shop nevyužitého materiálu. Zapojte se do něj a vraťte do oběhu zbylé suroviny.

Rádi s vámi zůstaneme v kontaktu i nadále, jsme připraveni pomoci dalšími mentory.

Máte zájem? Napište nám!

Vašemu dotazu se bude věnovat Izabela Lupieńská.

  26 října, 2023

  Soukromý: Minikonference udržitelnosti

  Minikonference udržitelnosti
  Jak ji aplikovat v malé a střední firmě?
  26 října, 2023
  Minikonference udržitelnosti
  Jak ji aplikovat v malé a střední firmě?

  Soukromý: Minikonference udržitelnosti

  Jak propojit téma podnikání a udržitelnosti? Jakými nástroji dojít k udržitelnému businessu? Může být udržitelnost konkurenční výhodou? Nejen na tyto otázky se společně zaměříme během říjnové minikonference.

  Více o eventu

  Služba je realizována v rámci projektu

  Více ke službě vám řekne

  Izabela Lupieńská

  ( Po-Pá: 9:00 - 15:00 )