ENVI Sken

Hledáte nové cesty jak firmě ušetřit provozní náklady? Není vám lhostejné životní prostředí? Chcete být trendy a získat konkurenční výhodu? Připravit se na legislativní změny? Chcete znát svou uhlíkovou stopu? Pomůže vám ENVI Sken.

 • snížení nákladů ve firmě
 • příprava na nefinanční reporting ESG
 • informace o uhlíkové stopě
 • plně hradí MSIC

Co služba řeší

Analýza dat

Zanalyzujeme data, zajistíme informace, zhodnotíme, kde je největší potenciál pro změnu. Vypočítáme vám vaši současnou uhlíkovou stopu.

Zvýšení konkurenceschopnosti

Definuje oblasti, kde můžete ušetřit své finanční zdroje, či dokonce budovat ekonomickou návratnost. Štíhlejší chod firmy, využití zbytkového materiálu úspora vody nebo energií. To vše vám dá náskok před konkurencí.

Připravenost na nefinanční reporting ESG

Zkratka ESG (z anglického „Environmental, Social, and Governance“) odkazuje na zodpovědné chování firem ve vztahu k životnímu prostředí, společnosti i řízení rizik. Buďte napřed před konkurencí.

Ekologická odpovědnost

I výrobní firma může mít pozitivní dopad. Připravíme vás na adaptaci na změnu klimatu.

Jak to probíhá

1.

Interní tým z MSIC provede analýzu a sběr dat.

2.

Zpracujeme výslednou zprávu, která obsahuje doporučení ke změnám.

3.

Společně s vámi definujeme a prioritizujeme oblast, které se chcete věnovat
(možnost změny s nízkou investicí a rychlou návratností).

4.

Pomůžeme vám navržené změny realizovat v rámci ENVI Projekt. Doporučíme vám konkrétního nezávislého specialistu.

Komu je služba určená

 • malé a střední firmy z Moravskoslezského kraje
 • výrobní firmy, pro které je klíčová adaptace na změnu v rámci udržitelnosti
 • firmy řešící nevyužité materiály, odpad z výroby
 • firmy které musí reportovat nefinanční reporting zaměřený na CO2 stopu

Časté dotazy

Specialista z MSIC vám věnuje 10 hodin; ze strany firmy je třeba počítat s adekvátní součinností. Konkrétní časová dotace je závislá od velikosti provozu a připravenosti vstupních dat k analýze.

Náklady na nezávislého specialistu hradíme my. Ze strany firmy je třeba uhradit pouze DPH, které je možné si posléze odečíst.

Výstupní analýza je pro vaše interní použití nebo případnou realizaci navržených změn v rámci ENVI Skenu 2. Mlčenlivost je garantována. Výsledek spolupráce nikam nereportujeme, pouze vám ukáže cestu jak být odpovědnější firmou.

Doporučujeme pokračovat ENVI Skenem 2, který vám zajistí realizaci potřebných řešení. Rádi s vámi zůstaneme v kontaktu, jsme připraveni pomoci.

Už teď můžete využívat náš „material market“ Rondl, což je e-shop nevyužitého materiálu. Zapojte se do něj a vraťte do oběhu zbylé suroviny.

V zahraničí, směrem na západ, je oblast ENVI velké téma a celá tato oblast zažívá velký rozkvět. U nás doma v tomto směru máme co dohánět a české, respektive moravskoslezské, firmy v tomto ohledu nejsou dostatečně konkurenceschopné. Věříme, že společně to můžeme změnit.

Máte zájem? Napište nám!

Vašemu dotazu se bude věnovat Lukáš Kalvoda.

  Služba je realizována v rámci projektu

  Více ke službě vám řekne

  Izabela Lupieńská

  ( Po-Pá: 9:00 - 15:00 )